Згідно статті 272 Кодексу ввізне мито встановлюється на товари, що ввозяться на митну територію України.
Встановлення нових та зміна діючих ставок ввізного мита, визначених Митним тарифом України, здійснюються Верховною Радою України шляхом прийняття законів України.
Товари, що ввозяться на митну територію України, обкладаються ввізним митом за ставками Митного тарифу України, встановленими Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-IX «Про Митний тариф України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2697-20#n9), чинними на день подання митної декларації.
Вивізне мито встановлюється законом на українські товари, що вивозяться за межі митної території України (стаття 273 Кодексу).
Вивізне мито встановлено такими законами:
Закон України від 07.05.1996 № 180/96-ВР «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» (із змінами та доповненнями);
Закон України від 10.09.99 № 1033-XIV «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» (із змінами та доповненнями);
Закон України від 24.10.2002 № 216-IV «Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів» (із змінами та доповненнями);
Закон України від 13.12.2006 № 441-V «Про ставки вивізного (експортного) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням» (із змінами та доповненнями);
Закон України від 03.06.2008 № 309-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»(із змінами та доповненнями).
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації” публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.
Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).